صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 عمل جراحی موفقیت آمیز تومور مغزی در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب
 

دکتر محمد مورخ؛ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب گفت: برداشتن یک توده فضاگیر مغزی به اندازه 100 گرم در بیمار 47 ساله توسط دکتر مهدی فرخی؛ جراح و متخصص مغز و اعصاب این بیمارستان با موفقیت کامل انجام شد. 

دکتر فرخی؛ جراح و متخصص مغز و اعصاب بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب اظهار داشت: تومورهای مغزی، یکی از کشنده ترین انواع بدخیمی ها هستند. این تومورها معمولا با ایجاد مشکلات حرکتی و رفتاری همراه می باشند که باید مورد توجه قرار گیرد. مطالعات نشان می دهد که اختلالات روانپزشکی اولیه در 47 تا 94 درصد موارد با تومورهای مغزی همراهی دارند که یک مورد از این نوع بیماری، در مرد 47 ساله اهل و ساکن شهرستان میناب بندر کلاهی وجود داشت که تحت عمل جراحی قرار گرفت.  

وی افزود: این عمل در نوع خود کم بی نظیر بوده و از عمل های نادر در ایران به شمار می آید. بیمار مدتها از این بیماری رنج می برده که با توجه به نوع بیماری خاصی که داشت، تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت و تومور بدخیم و ضایعه فضاگیر از داخل مغز در طی عمل جراحی 4 ساعته و بسیار حساس خارج شد.

دکتر فرخی افزود: این بیمار پس از 2 روز بستری در بخش ICU  به حالت عادی برگشته و خوشبختانه به هیچ یک از علایم تنفسی، بینایی و حرکتی آسیب نرسیده و در نهایت صحت و سلامت به سر می برد و هم اکنون پس از یک هفته تحت مراقبت های ویژه در بخش جراحی مردان، بیمار مذکور با حال عمومی خوب ترخیص گردیده است.

 

لازم به ذکر است؛ این عمل باعث رضایت بیمار و خانواده وی شد و بیمار و همراهان، تشکر و قدر دانی خود را از پزشک جراح و رییس و کادر بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب ابراز نمودند.

تاریخ درج خبر : 1396/02/31  |  کد خبر : ٨٠٣٣ | تعداد نمایش خبر : 409
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج