صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب
 

به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب، دکتر محمدرضا حسینی زینلی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان و دکتر محمد مورخ؛ رییس بیمارستان میناب به همراه جمعی از کارشناسان بهداشتی ضمن بازدید از بخش زنان، جراحی زنان و زایشگاه با اهداء گل و شیرینی از مادران بستری در بخش تقدیر به عمل آوردند .

دکتر حسینی در حاشیه بازدید از بخش های بستری تخصصی زنان با اشاره به شعار امسال "کودکی قوی و باهوش با شیر مادر" در خصوص اهمیت تغدیه با شیر مادر اظهارداشت: بین تغذیه با شیر مادر و افزایش هوش کودک ارتباط مستقیم و معناداری وجود دارد.

 وی در ادامه افزود: مطالعات نشان می‌دهد که تغذیه با شیر مادر در تکامل مغز نوزاد و افزایش توان یادگیری او تأثیر بسزایی داشته و می تواند میزان شاخص هوش کودک را ۳ تا ۴ برابر افزایش دهد.

وی گفت: یکی از اهداف بیمارستان دوستدار مادر و کودک آموزش روش صحیح شیردهی به مادران بلافاصله پس از زایمان می باشد و با مشارکت پرسنل پرتلاش شبکه بهداشت و بیمارستان میناب این مهم میسر و عملیاتی گردیده است .

 

دکتر حسینی با اشاره به اینکه تغذیه با شیر مادر در بیش از  ۸ سوره قرآن کریم سفارش شده است، گفت: یکی از اجزای مهم دستیابی به اهداف توسعه پایدار به ویژه اهداف مربوط به حوزه سلامت می باشددر پایان مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب از خدمات کارشناسان سلامت خانواده ستاد شبکه که در پیشبرد این مهم نقش اساسی را ایفا می کنند، قدردانی کرد.

تاریخ درج خبر : 1396/05/18  |  کد خبر : ٩١٠٧ | تعداد نمایش خبر : 148
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج